kuchnia polska

 • Stolica od kuchni

  28-02-2018 12:10Krzysztof Wojtal, Jerzy Pasikowski

  Gdy zamówisz w restauracji befsztyk tatarski, na pewno będzie podany - oprócz cebuli i korniszonów - z sardynkami i surowym żółtkiem. Flaki dostaniesz zawsze z pulpetami. Na deser po prostu nie wypada ci wybrać nic innego niż legendarną wuzetkę. Przepisy kuchni warszawskiej prezentują Krzysztof Wojtal i Jerzy Pasikowski.

 • Kuchnia beskidzka

  15-11-2017 12:30Mirek Drewniak

  Kuchnia beskidzkich górali jest solidna i smaczna. Rozgrzewa, daje siłę. Bez udziwnień. Prosta, w najszlachetniejszym rozumieniu tego słowa, bo bierze się z szacunku do tego co w górach wyrosło i co tam wyhodowano, i z poszanowania własnej tradycji.

 • Smaczne, bo polskie

  21-03-2012 14:22Uczniowie szkół gastronomicznych

  Czy można stworzyć nowe, zaskakujące smakiem i prezentacją dania wykorzystując do tego regionalne produkty? Można! Udowodnili to uczniowie szkół gastronomicznych, którzy zgłosili się do projektu "Tradycyjne Produkty - Nowoczesna Kuchnia Polska"

 • Dobre, bo polskie

  21-06-2011 15:14Przepisy i wykonanie potraw Adam Chrząstowski, stylizacja Aneta Kosiba, zdjęcia Marcin Urban

  Dania z okazji prezydencji Polski w Unii Europejskiej

 • Warszawa wielu smaków

  18-01-2011 17:25Bożena Sikoń

  Jestem rodowitą warszawianką, wychowywałam się w stolicy w czasach, kiedy ciągłość jej tradycji kulinarnych została zaburzona. W zniszczonej wojną Warszawie i za PRL-u zapomniano o tym, co i jak się dawniej jadało

 • Sushi a polska tradycja

  22-12-2010 10:15Rozmawiają Adam Chrząstowski i Rafał Targosz

  Polacy wpadają ze skrajności w skrajność: albo biedna gomułkowska kolacja wigilijna, albo sushi i zupa miso do opłatka. Naszym - szefów kuchni - zadaniem będzie zachęcenie amatorów do otworzenia się na nowe trendy. Ale tak, by nie zapomnieli o rdzennym polskim smaku

  »

  Skomentuj (14)