175 g mąki pszennej
175 g brązowego cukru
175 g masła
3 jajka
250 g rodzynek
50 g suszonej żurawiny
100 g kandyzowanych skórek
skórka otarta z 1/2 cytryny
1/2 łyżeczki przyprawy do piernika
sól
cukier puder do podsypania
2-3 łyżki dżemu morelowego
450 g marcepanu
1/3 marcepanu rozwałkuj na placek o średnicy odrobinę mniejszej niż tortownica, w której będziesz piec ciasto (blat podsyp cukrem pudrem, jak mąką). Pozostałą masę zawiń w folię spożywczą.
Przygotuj ciasto: przesiej mąkę i przyprawę do pierników, dodaj szczyptę soli. Rodzynki zalej gorącą wodą, odstaw na 15 minut i odsącz na sicie. Masło ubij z cukrem na puszystą masę, następnie nie przerywając ubijania, pojedynczo wbij jajka i po trochu dosyp mieszankę mąki. Gdy składniki się połączą, wyłącz mikser. Do ciasta dodaj bakalie i skórkę z cytryny, wymieszaj. Połowę masy przełóż do wyłożonej papierem do pieczenia i lekko natłuszczonej wysokiej tortownicy o średnicy 18-20 cm. Delikatnie przełóż na ciasto placek z marcepanu, a następnie pozostałe ciasto, wyrównaj. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 140 st. C i piecz przez 1 godzinę i 50 minut, aż patyczek wbity w ciasto po wyjęciu będzie suchy. Wyjmij i ostudź.
Upieczone i ostudzone ciasto wyjmij z tortownicy. Jeśli środek bardzo wyrósł, wyrównaj ciasto, odcinając czubek ostrym nożem. Wierzch posmaruj dżemem. Pozostały marcepan podziel na pół. Pierwszą część na posypanym cukrem pudrem blacie rozwałkuj na placek o średnicy ciasta. Ostrożnie przełóż go na warstwę dżemu i lekko dociśnij, w razie potrzeby usuń wystające kawałki. Z drugiej części marcepanu uformuj 11 kulek i rozłóż je równomiernie na okręgu ciasta. Za pomocą palnika do crčme brűlée ostrożnie skarmelizuj marcepan (alternatywnie użyj funkcji grill w piekarniku, wstaw ciasto i pilnuj, by się nie przypaliło).
Informacja: 11 kulek marcepanowych (używa się też figurek) symbolizuje 11 apostołów wiernych Jezusowi, z pominięciem Judasza oczywiście.
BOTTI HM0201 | Zelmer 481.4 Symbio Line | Zelmer 481.6 Symbio |
Sprawdź ceny ? | Porównaj ceny ? | Porównaj ceny ? |
12 sztuk
1 i 1/4 szklanki (ok. 190 g) mąki pszennej
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka (200 g) cukru
2 jajka
120 g masła
1/2 szklanki (125 ml) mleka
2 łyżeczki esencji waniliowej
12 małych pełnych czekoladowych jajeczek
krem:
2 szklanki cukru pudru
120 g miękkiego masła
1/2 łyżeczki esencji waniliowej
1-2 łyżki mleka
barwnik spożywczy
12 kolorowych czekoladowych jajeczek do dekoracji
Przygotuj babeczki: czekoladowe jajeczka wstaw do zamrażalnika na minimum 3 godziny.
Przesiej mąkę i proszek do pieczenia, wymieszaj. Ubij masło z cukrem na puszystą, gładką masę. Następnie, za każdym razem dokładnie mieszając, pojedynczo dodaj jajka, esencję, mąkę i mleko - ciasto powinno być gładkie. Wyłóż foremkę do pieczenia babeczek papilotkami i każdą napełnij masą do 2/3 wysokości. Do środka każdej babeczki włóż zmrożone czekoladowe jajeczko. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180 st. C i piecz 20-25 minut, aż babeczki się zrumienią. Wyjmij z pieca i ostudź.
Przygotuj krem: utrzyj masło, stopniowo dodając cukier puder, na puszystą masę. Dolej esencję i łyżkę mleka, wymieszaj - krem powinien być gładki (w razie potrzeby dodaj drugą łyżkę mleka). Dodaj kroplę, dwie barwnika i dokładnie wymieszaj.
Gotowy krem nałóż na babeczki. Przed podaniem udekoruj kolorowymi jajeczkami.
Rada: babeczki przechowuj w szczelnym pojemniku w lodówce do 3 dni.
Lurch FlexiGastro forma na ... | Mason Cash Patera MUFFINKI ... | Ravelo Pojemniczki Muffinki... |
Sprawdź ceny ? | Sprawdź ceny ? | Sprawdź ceny ? |
24 sztuki
babeczki:
1 i 1/2 szklanki (225 g) mąki pszennej
3/4 łyżeczki sody oczyszczonej
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli
1 i 1/4 szklanki (250 g) cukru
1 jajko
1 żółtko
65 ml oleju (nie oliwy - ma zapach)
1 łyżeczka esencji waniliowej
1/2 szklanki (125 ml) maślanki
1/2 szklanki (125 ml) ciepłej wody
krem:
240 g kremowego białego serka
1/4 kostki (50 g) miękkiego masła
2/3 szklanki cukru pudru
kilka kropel esencji waniliowej
Skórka otarta z cytryny i zielona cukrowa posypka do dekoracji
Przygotuj babeczki: przesiej mąkę, sodę, proszek do pieczenia i sól, wymieszaj z cukrem. Dodaj jajko, żółtko, esencję, olej, maślankę i wodę. Miksuj wszystko na niskich obrotach, aż składniki się połączą, a masa będzie gładka.
Formy do muffinek wyłóż 24 papilotkami. Każdą napełnij ciastem trochę ponad 1/2 wysokości. Piecz partiami w piekarniku rozgrzanym do 180 st. C przez blisko 15-20 minut do momentu, aż patyczek wbity w babeczkę po wyciągnięciu będzie suchy. Wyjmij z pieca, przestudź w formie i wyjmij na kratkę.
Przygotuj krem: mikserem ubij masło z serkiem, cukrem pudrem i esencją, aż masa będzie puszysta. Przełóż ją do szprycy lub rożka i nałóż krem na babeczki. Udekoruj np. skórką z cytryny i zieloną cukrową posypką.
Rada: babeczki możesz przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce przez 1 dzień.
Birkmann Narzędzia do model... | Ibili Szpryca do dekoracji 261 | Tala Wałek do wycinania wst... |
Porównaj ceny ? | Sprawdź ceny ? | Porównaj ceny ? |
ciasto:
2 i 2/3 szklanki (400 g) mąki pszennej
50 g drożdży
3 łyżki (45 ml) śmietany 22 proc.
3/4 kostki (150 g) miękkiego masła
skórka otarta z 1 cytryny
2 łyżki cukru pudru
2 jajka
2 żółtka
sól
farsz makowy:
400 g maku
1 szklanka (200 g) cukru
1 litr mleka
4 jajka
3/4 kostki (150 g) masła
3/4 szklanki miodu
100 g płatków migdałowych
150 g rodzynek
100 g kandyzowanej skórki pomarańczowej
lukier:
1 szklanka cukru pudru
25 g roztopionego masła
2 łyżki mleka
kilka kropli esencji waniliowej
sól
Przygotuj farsz: mak przepłucz na sicie wyłożonym gazą, przełóż do rondla o grubym dnie i zalej wrzącym mlekiem. Gotuj mak na małym ogniu przez 30 minut, następnie odsącz mak na sitku, przestudź i zmiel w maszynce na małych oczkach 3 razy.
W dużym rondlu lub na dużej patelni rozpuść masło, dodaj miód, bakalie, a następnie mak i przesmaż masę, często mieszając, około 15 minut, odstaw do wystygnięcia. W tym czasie utrzyj 4 żółtka ze szklanką cukru na puszystą masę i ubij pianę z białek. Przestudzoną masę wymieszaj najpierw z utartymi żółtkami, a następnie delikatnie z pianą z białek.
Przygotuj ciasto: Ważne - wszystkie składniki ciasta powinny mieć temperaturę pokojową. Drożdże wymieszaj ze śmietaną. Przesiej mąkę i szczyptę soli, zrób w niej dołek i wlej drożdże, wymieszaj. Dodaj pozostałe składniki i zagnieć w niezbyt ścisłe i lśniące ciasto - ok. 10 minut.
Ciasto rozwałkuj na oprószonym mąką blacie na duży prostokąt i pokryj równomiernie farszem makowym, pozostawiając wolny bok o szerokości około 2 cm. Ostrożnie zwiń ciasto w roladę i przełóż zlepieniem do dołu do podłużnej formy keksówki wyłożonej papierem do pieczenia i lekko natłuszczonej. Przykryj ściereczką i odstaw do wyrośnięcia na 1 godzinę.
Po tym czasie wstaw formę do piekarnika rozgrzanego do 170 st. C i piecz ok. 45-50 minut. Wyjmij z pieca i wystudź.
Przygotuj lukier: wszystkie składniki utrzyj w miseczce. Jeśli masa jest za gęsta, dodaj więcej mleka, jeśli za rzadka - cukru pudru. Przestudzony makowiec polukruj.
Ręczny młynek dwufunkcyjny ... | 4Home Maszynka do mielenia ... | RM Gastro Przystawka do mie... |
Sprawdź ceny ? | Sprawdź ceny ? | Sprawdź ceny ? |
spód:
150 g ciasteczek typu Digestive
1/3 szklanki (70 g) cukru
70 g miękkiego masła
sól
masa serowa:
750 g kremowego białego sera (co najmniej dwukrotnie zmielonego)
1 szklanka (200 g) cukru
3/4 szklanki (190 ml) śmietany 18-22 proc.
3 jajka
1 łyżeczka esencji waniliowej
krem cytrynowy:
1/2 szklanki (100 g) cukru
60 g miękkiego masła
3 jajka
1/2 szklanki (125 ml) świeżo wyciśniętego soku z cytryny
1 łyżeczka skórki otartej z cytryny
Przygotuj krem: w rondlu o grubym dnie ubij jajka z cukrem, skórką i sokiem cytrynowym. Dodaj masło, podgrzewaj i ubijaj, aż masa zgęstnieje i zacznie bąblować. Gorącą masę ostrożnie przetrzyj przez sitko, na powierzchnię kremu wyłóż folię spożywczą (zapobiega tworzeniu się kożucha) i ostudź, mieszając od czasu do czasu.
Przygotuj spód: zmiksuj w blenderze ciasteczka z cukrem i masłem. Tortownicę o średnicy 23-24 cm wyłóż papierem do pieczenia. Masę ciasteczkową wyłóż na dno tortownicy i dociśnij. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180 st. C i piecz ok. 10 minut. Wyjmij i ostudź.
Przygotuj masę: ubij mikserem ser z cukrem, następnie pojedynczo dodaj jajka, śmietanę i esencję, dokładnie wymieszaj.
2/3 masy serowej przełóż na spód sernika, na wierzch przełóż połowę kremu cytrynowego. Za pomocą widelca kolistym ruchem lekko wymieszaj masę z kremem. Powtórz czynność z pozostałą masą i kremem. Tortownicę wstaw do piekarnika rozgrzanego do 150 st. C i piecz, aż brzegi ciasta się zetną, ale środek wciąż będzie ?luźny?, ok. 45 minut (sernik dojdzie, jak będzie stygł). Wyjmij z pieca, przestaw na kratkę i przestudź do temperatury pokojowej. Wstaw do lodówki na co najmniej 4 godziny. Przed podaniem wyjmij sernik z tortownicy.
Rada: sernik możesz przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce do 2-3 dni.
Blender Bosch MSM 64010 | Blender Bugatti Eva EVACR | Blender MPM MBL-04 |
Porównaj ceny ? | Sprawdź ceny ? | Porównaj ceny ? |
ciasto:
1 i 1/4 szklanki (ok. 190 g) mąki pszennej
120 g zimnego masła
ok. 50 ml zimnej wody
sól
wypełnienie:
300 g obranych orzechów pecan w całości (lub włoskich, pecan są słodsze i delikatniejsze)
1/2 kostki (100 g) masła
1 i 1/4 szklanki (250 g) brązowego cukru
3 jajka
3/4 szklanki (190 ml) golden syrup lub sztucznego miodu
2 łyżeczki esencji waniliowej
1/2 łyżeczki skórki otartej z pomarańczy
Przygotuj ciasto: nożem posiekaj zimne masło z mąką, dodaj szczyptę soli i 3 łyżki wody. Szybko zagnieć elastyczne, zwarte ciasto. Jeśli się rozpada, dodaj więcej wody (ale ostrożnie, po łyżeczce). Uformuj kulę, spłaszcz ją, zawiń w folię spożywczą i wstaw do lodówki na godzinę. W tym czasie przebierz orzechy i usuń łupiny.
Po tym czasie rozwałkuj ciasto, tak aby wypełniło formę do tart o średnicy ok. 20-23 cm. Wyłóż nim formę, dociśnij, usuń nadmiar ciasta, a dno tarty ponakłuwaj widelcem. Wstaw do lodówki na pół godziny.
Przygotuj wypełnienie: w rondelku roztop masło, dodaj cukier i mieszaj trzepaczką, aż masa będzie gładka. Zdejmij z ognia, dodaj syrop (lub miód), esencję waniliową, skórkę z pomarańczy i dokładnie wymieszaj. Roztrzep jajka i dodaj do reszty. Orzechy rozłóż na cieście i zalej syropem. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180 st. C i piecz, aż masa się zetnie, do 1 godziny.
spód:
15-20 czekoladowych markiz (w zależności od wielkości - więcej małych, mniej dużych)
70 g miękkiego masła
mus:
3 i 1/2 tabliczki (350 g) czekolady deserowej (ok. 50 proc. kakao)
3 szklanki (750 ml) schłodzonej śmietanki 30 proc.
50 g cukru
1 cukier wanilinowy lub 1 łyżeczka esencji waniliowej
wiórki czekoladowe lub bita śmietana do dekoracji (opcjonalnie)
Przygotuj spód tarty: w blenderze zmiksuj ciastka na drobne okruchy, dodaj masło i wymieszaj. Masę wyłóż na lekko natłuszczoną tortownicę o średnicy 20-23 cm. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180 st. C i zapiekaj ok. 5-6 minut. Wyjmij z pieca i ostudź.
Przygotuj mus: połam czekoladę na kawałki. W rondelku zagotuj szklankę śmietanki i dodaj pokruszoną czekoladę oraz esencję waniliową. Zdejmij z ognia i dokładnie wymieszaj, aż masa będzie gładka i błyszcząca, przelej do dużej miski. Ostudź do temperatury pokojowej. Pozostałą śmietankę wymieszaj z cukrem (i cukrem wanilinowym, jeśli używasz), ubij na sztywno i delikatnie, partiami, wymieszaj łyżką - nie mikserem - z masą czekoladową. Całość przełóż do tortownicy z zapieczonym spodem i wstaw do lodówki na blisko 5 godzin.
Wyjmij z lodówki na 10-15 minut przed podaniem. Gotową tartę podawaj np. z czekoladowymi wiórkami lub kleksami bitej śmietany.
1 i 1/4 kostki (250 g) miękkiego masła
3/4 szklanki (165 g) cukru pudru
2 i 1/4 szklanki (340 g) mąki pszennej
100 g płatków migdałowych
cukier puder do posypania
Płatki migdałowe upraż na suchej patelni.
Masło utrzyj z cukrem pudrem na puszystą masę, dodaj mąkę, migdały i zagnieć ciasto. Uformuj kulę, spłaszcz ją, zawiń w folię spożywczą i włóż na 15 minut do lodówki.
Ze schłodzonego ciasta nabieraj porcje wielkości orzecha włoskiego i kształtuj z nich wałeczek, a następnie księżyce. Ciasteczka układaj na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i wstaw do piekarnika rozgrzanego do 160 st. C. Piecz przez 15 minut na złocisty kolor. Wyjmij z pieca i wystudź. Przed podaniem posyp cukrem pudrem.
2 duże ciasta
5 i 1/4 szklanki (50+100+340+300 g) mąki pszennej
3 łyżeczki (1,5+1,5) łyżeczki drożdży w proszku
175 g cukru
225 ml (50+50+125) zimnej wody
10 (4+2+4) żółtek
1 i 3/4 kostki (100+250 g) miękkiego masła
5 łyżek (30+45 ml)) ciepłego mleka
1 łyżeczka płynnego miodu
2 łyżeczki esencji waniliowej
300 g kandyzowanej skórki pomarańczowej
1 łyżeczka soli
migdałowa kruszonka:
1/2 szklanki blanszowanych migdałów
1 szklanka (200 g) cukru
3 białka
kilka kropli esencji migdałowej
1/2 szklanki płatków migdałowych
mąka do podsypania
2 duże papierowe formy w kształcie gołębicy
cukier puder do dekoracji
Przygotuj zaczyn: w dużej misce, w której będziesz wyrabiać ciasto, w 50 ml wody rozpuść dużą szczyptę cukru i połowę drożdży. Dodaj 1/3 szklanki (50 g) mąki i wymieszaj. Przykryj miskę folią spożywczą i odstaw do wyrośnięcia na 3 kwadranse.
Gdy zaczyn wyrośnie, dodaj do niego 2/3 szklanki (100 g) mąki, wodę, 4 żółtka i 2 łyżeczki cukru. Dokładnie wyrób masę, aż będzie jednolita. Przykryj miskę folią i odstaw na 1 godzinę do wyrośnięcia - po tym czasie powinna być puszysta i lśniąca.
Do wyrośniętej masy dodaj kawałki miękkiego masła, 5 łyżek (75 g) cukru, 2 żółtka, 2 łyżki (30 ml) mleka, miód i miksuj, aż składniki się połączą. Dodaj 2 i 1/4 szklanki (340 g) mąki i wyrabiaj, aż ciasto będzie gładkie. Ponownie przykryj folią i odstaw do wyrośnięcia na 3,5 godziny, aż podwoi objętość.
Rozpuść pozostałe drożdże w 1/2 szklanki (125 ml) zimnej wody i dodaj do ciasta wraz z 1 i 1/3 szklanki (200 g) mąki, zacznij wyrabiać. W kolejności dodaj 100 g miękkiego masła, 6 łyżek (90 g) cukru, dwa żółtka, wyrób całość na gładką masę. Następnie dodaj esencję waniliową, pozostałe 2 żółtka, 3 łyżki (45 ml) mleka i sól. Kiedy masa będzie gładka, dodaj pozostałe masło (150 g), mąkę (2/3 szklanki, 100 g) i skórkę pomarańczową. Dokładnie wyrób ciasto. Całość przełóż do lekko natłuszczonej bardzo dużej misy, przykryj folią spożywczą i odstaw do wyrośnięcia na 10 godzin (ciasto powinno podwoić objętość).
Oprósz blat mąką i przełóż na niego lepiące się i miękkie ciasto. Ciasto też oprósz mąką, nie zagniataj i podziel na trzy części. Jedną porcję podziel na pół, uformuj dwa wałki i przełóż je do dwóch foremek, wypełniając krótsze boki. Z pozostałych dwóch porcji ciasta też uformuj wałki i przełóż do foremek na krzyż, wypełniając dłuższe boki. Przykryj folią spożywczą i odstaw do wyrośnięcia na 3 godziny. Ciasto urośnie do brzegu foremki, a po naciśnięciu palcami powinno pozostać wgłębienie.
Przygotuj kruszonkę: zmiksuj w blenderze migdały z cukrem, dodaj białka i esencję, wymieszaj. Masę przełóż na dwa wyrośnięte ciasta i posyp płatkami migdałowymi oraz cukrem pudrem. Ostrożnie przełóż formy na blachę do pieczenia i wstaw do piekarnika rozgrzanego do 190 st. C. Piecz 45-50 minut, aż wierzch się zrumieni, a patyczek wbity w ciasto po wyjęciu będzie suchy. Wyjmij z pieca i ostudź na kratce.
Rady: do przygotowania colomby najprościej jest użyć wolno stojącego miksera z dużą misą.
To ciasto wymaga cierpliwości i czasu - jego przygotowanie trwa kilkanaście godzin, ale naprawdę warto je upiec. Przechowuj zawinięte szczelnie w papier przez 3 dni. Specjalne papierowe formy do pieczenia można kupić w polskich sklepach internetowych.
2 duże ciasta
6 szklanek (900 g) mąki pszennej
2 i 1/2 łyżeczki drożdży w proszku
1 szklanka (250 ml) mleka
1/4 szklanki (60 ml) ciepłej wody
1/2 szklanki (100 g) cukru
3 jajka
170 g masła
1/2 opakowania (0,015 g) szafranu
2 łyżeczki soli
2 papierowe foremki o średnicy 14 cm i wysokości 11 cm
Rozpuść drożdże w wodzie z dodatkiem szczypty cukru i odstaw na 5 minut, żeby zaczęły pracować. W rondelku podgrzej mleko z masłem, solą, cukrem i szafranem, aż masło się roztopi. Jajka roztrzep.
Do dużej miski przesiej mąkę, zrób w niej dołek, wlej zaczyn, masło z mlekiem i jajka. Zacznij wyrabiać ciasto. Gdy składniki się połączą, przełóż masę na oprószony mąką blat i dalej wyrabiaj ciasto, aż będzie zwarte, elastyczne i odchodzi od ręki (jeśli po 10 minutach wyrabiania nadal będzie się kleiło, podsyp więcej mąki). Przełóż do lekko natłuszczonej miski, przykryj ściereczką i odstaw do wyrośnięcia na 3 godziny.
Po tym czasie przebij ciasto ręką i ponownie odstaw, żeby urosło - na 1 godzinę.
Po raz drugi przebij ciasto ręką i podziel na pół. Jedną część zostaw, drugą zawiń w folię, żeby nie obeschła, i odłóż. Pierwszą część podziel na trzy. Z dwóch uformuj kulę i przełóż do natłuszczonej formy. Z pozostałej części uformuj półmetrowy wałek, podziel go na trzy i zapleć z nich warkocz. Przełóż go delikatnie na wierzch ciasta w foremce i pamiętaj, żeby zlepić i zawinąć pod spód końcówki warkocza. Identycznie przygotuj drugą część ciasta i drugą foremkę. Przykryj ciasta ściereczką i odstaw do wyrośnięcia na 1,5 godziny - ciasto powinno urosnąć ok. 2 cm powyżej brzegu formy.
Przestaw ostrożnie na blachę i wstaw do piekarnika rozgrzanego do 175 st. C. Piecz, aż wierzch się zrumieni, ok. 1 godziny. Wyjmij i ostudź na kratce.
Rada: wierzch ciasta przed pieczeniem możesz posmarować roztrzepanym jajkiem - po upieczeniu kulicz będzie się ładnie błyszczał.
4 i 1/2 szklanki (675 g) mąki pszennej
1 łyżka drożdży w proszku
1/2 szklanki (100 g) cukru
1 i 1/2 szklanki (375 ml) ciepłego mleka
2 łyżeczki przyprawy do jabłecznika
2 łyżeczki mielonego cynamonu
1 jajko
1/4 kostki (50 g) masła
1 i 1/2 szklanki rodzynek
1/3 szklanki kandyzowanej skórki pomarańczowej
krzyżyki:
1/2 szklanki (75 g) mąki pszennej
1/3 szklanki (85 ml) wody
Do dużej miski wlej mleko, rozpuść w nim 2 łyżeczki cukru i drożdże. Odstaw na 10 minut, aż drożdże zaczną pracować. Masło roztop w rondelku. Rodzynki zalej wrzątkiem, odstaw na 10 minut i odsącz na sicie. Do zaczynu dodaj przesianą mąkę, przyprawy, roztopione masło, cukier, jajko i wyrób gładkie ciasto i elastyczne ciasto. Dodaj rodzynki i skórkę pomarańczową, wymieszaj. Przełóż do natłuszczonej miski, przykryj folią spożywczą i odstaw na godzinę do wyrośnięcia.
Gdy ciasto wyrośnie, podziel je na 12 części, uformuj z nich kule i przełóż je do wyłożonej papierem do pieczenia i natłuszczonej kwadratowej formy o boku XX cm. Przykryj ściereczką i odstaw do wyrośnięcia na pół godziny.
Po tym czasie wymieszaj mąkę z wodą i z tej masy uformuj krzyżyki na wyrośniętych bułeczkach. Formę wstaw do piekarnika rozgrzanego do 200 st. C i piecz, aż bułeczki się zrumienią (krzyżyki pozostaną jasne), przez 35 minut.
Dziękujemy firmie fide.pl za wypożyczenie naczyń i dekoracji Villeroy & Boch do sesji zdjęciowej
Przepisy Paulina Kałka, Zuzanna Wiciejowska, wykonanie potraw i stylizacja Zuzanna Wiciejowska, zdjęcia Sławomir Smolarek