W Polskę ze smakiem

Najciekawsze wydarzenia kulinarne

4 sierpnia, Szczytno

Święto Mazurskiego Kartoflaka

 

Ziemniaki - oprócz ryb i runa leśnego - to jeden z głównych składników kuchni mazurskiej. Nic więc dziwnego, że obchodzi się tu Święto Mazurskiego Kartoflaka - czyli popularnej w całej Polsce babki ziemniaczanej. Impreza promuje również inne regionalne dania, przepisy i kulinarne obyczaje.

 

www.mazury.szczytno.pl

5 sierpnia, Gołdap

Festiwal Pogranicza Kartaczewo 2012

 

Gołdapski park miejski zamieni się w wielką kuchnię, w której rozegrany zostanie turniej na najlepsze kartacze. Do zawodów przystąpić mogą profesjonaliści i amatorzy. Na gości czekać będą także inne regionalne specjały - pieczywo, słodkie wypieki, miejscowe przyprawy.

 

www.kultura.mazury.pl

5 sierpnia, Bierkowice

Smaki regionów

 

"Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" to konkurs na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz najsmaczniejsze danie i potrawę regionalną Opolszczyzny. Impreza konkursowa odbędzie się na terenie Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

 

www.oodr.pl

5 sierpnia, Basznia Dolna

Festiwal Kultur i Kresowego Jadła

 

Prezentacja potraw kuchni kresowej, a także gościnnie: słowackiej, węgierskiej i tatarskiej. Organizatorzy przewidzieli liczne konkursy kulinarne i wiele okazji do degustacji. Imprezę uświetni występ zespołu Golec uOrkiestra oraz specjalny pokaz gotowania prowadzony przez Katarzynę Żak.

 

www.kresowejadlo.pl

5 sierpnia, Przeworsk

Powiatowe Święto Chleba

 

Koła gospodyń wiejskich i piekarze z powiatu przeworskiego zapraszają na imprezę promującą lokalne wypieki. Na stoiskach będzie można znaleźć wszelkiego rodzaju chleby i inne wykonane z użyciem tradycyjnych przepisów pieczywo. Każdy będzie mógł skosztować i kupić ulubione wypieki.

Więcej o: