Filmowe drinki

James bond, zamawiając martini wstrząśnięte niezmieszane, zapewnił mu światową karierę. Cosmopolitan zawsze będzie się kojarzył z seksownymi przyjaciółkami z Nowego Jorku, a tequila sunrise z piękną Michelle Pfeiffer.

Martini - wstrząśniete, nie mieszane "Bond... James Bond"

50 ml ginu

25 ml wytrawnego martini

Zmrożony gin i martini wstrząśnij (jest ostrzejszy w smaku niż zmieszany) i przelej do kieliszka (także mocno schłodzonego). Udekoruj oliwką albo plasterkiem cytryny

Cosmopolitan "Seks w wielkim mieście"

50 ml wódki cytrynowej

20 ml cointreau

20 ml soku z limonki

50 ml soku z żurawin

Składniki drinka wlej do shakera wypełnionego lodem, mocno wstrząśnij i przelej do dużego kieliszka. Możesz udekorować plasterkiem limonki.

Mojito "Policjanci z Miami"

50 ml białego rumu

50 ml soku z limonki

50 ml wody (może być gazowana)

kilka listków mięty

1 łyżeczka cukru trzcinowego

Listki mięty włóż do wysokiej szklanki, wsyp cukier trzcinowy, wlej sok z limonki i łyżeczką delikatnie rozetrzyj liście mięty, aby wydobyć z nich aromat. Wlej rum i wodę, wymieszaj, aby cukier się rozpuścił, a listki mięty uniosły się na wierzch. Wrzuć kostki lodu. Przed podaniem udekoruj szklankę listkami mięty i plasterkami limonki.

Tequila sunrise "Tequila sunrise"

50 ml białej tequili

100 ml soku pomarańczowego

10 ml grenadyny

1/2 plasterka pomarańczy

Do wysokiej szklanki włóż kilka kostek lodu, wlej tequilę, a następnie sok pomarańczowy. Na powierzchni połóż pół plasterka pomarańczy, na to powoli wlewaj grenadynę. Drinka podawaj z mieszadełkiem.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.